ДУІКТ представив розробки з кібербезпеки на Форумі "КІБЕР Україна 2024" за участю СБУ, Міноборони та РНБО

13:11, 19-04-2024

18 квітня 2024 року провідні фахівці з кібербезпеки ДУІКТ взяли участь у Форумі «КІБЕР Україна 2024», який пройшов у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Захід було організовано Державної службою спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національним агентством кваліфікації, Міністерством освіти і науки України та Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

До участі у цьому масштабному заході було долучено 15 провідних закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку фахівців у галузі кібербезпеки, серед яких було представлено і наш університет.

Від кафедри Робототехніки та технічних систем ДУІКТ питання розробки та впровадження професійних стандартів у сфері кібербезпеки та захисту інформації, їх адаптація до процесів освітньої діяльності закладів вищої освіти на Форумі представив завідувач кафедри Юрій Пепа.

Саме він з лютого 2024 року є експертом Національного агентства кваліфікацій з напрямку «Кібербезпека» з сертифікації кваліфікаційних центрів, які займаються підтвердженням рівнів освіти та перепідготовкою фахівців за освітніми програмами згідно діючих професійних стандартів.

Від ДУІКТ також взяли участь:

1. Віталій Савченко, директор Інституту захисту інформації;
  2. Олександр Туровський, завідувач кафедри Систем інформаційного та кібернетичного захисту;
  3. Галина Гайдур, завідувач кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки;
  4. Світлана Легомінова, завідувач кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою;

Також у форумі взяли участь представники Служби безпеки України, Міністерства оборони України, Ради національної безпеки і оборони України.

Слід відмітити, що в ДУІКТ діють курси підвищення кваліфікації для сторонніх осіб, з видачою відповідного затвердженого сертифікату, який підтверджує рівень отриманих знань та дозволяє деяким працівникам з технічною освітою в державних установах очолювати відділи захисту інформації та протидії кіберінцедентів.

Причому для проведення цих щорічних курсів у ДУІКТ є відповідна ліцензія від Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України для здійснення такої діяльності. Одним з лекторів та практиків на цих курсах є Юрій ПЕПА, який проводить практичні заняття для слухачів на обладнанні з виявлення і пошуку засобів несанкціонованого перехоплення інформації.

На форумі відбулись дискусії щодо необхідності швидкої перепідготовки фахівців з кібербезпеки та коригування програм підготовки та перепідготовки, а саме для захисту та протидії хакерських атак на об’єкти критичної інфраструктури нашої держави. В обговореннях прийняв участь і завідувач кафедри Робототехніки та технічних систем.

Підняті питання на форумі дозволять провідним університетам України скоригувати свої освітні програми для якісної підготовки фахівців з кіберзахисту для потреб нашої держави, а також бути на крок попереду перед викликами сьогодення.

Якісна підготовка студентів сьогодні наближає нас до ПЕРЕМОГИ завтра!