Новітня система для ІТ-освіти: черговий науковець ДУІКТ отримав ступінь доктора філософії

15:53, 30-04-2024

29 квітня 2024 року асистент кафедри Інженерії програмного забезпечення Богдан Олександрович Худік отримав диплом доктора філософії (ступінь PhD). Це результат плідної роботи за чотири роки навчання в аспірантурі Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій.

За підсумками навчання — 8 березня 2024 року Богдан Худік пройшов процедуру публічного захисту дисертаційної роботи на здобуття ступеня доктора філософії (PhD) на тему "МЕТОДИКА ПОБУДОВИ РЕКОМЕНДАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ СФЕРИ ОСВІТИ НА ОСНОВІ ГІБРИДНОГО ПІДХОДУ".

Результати дисертаційної роботи було впроваджено в навчальний процес, а саме, у дисципліни «Технології проектування та адміністрування баз даних та сховищ», «Технології проектування комп’ютерних систем», «Моделювання комп’ютерних систем», «Інтелектуальна обробка даних». А саме:

• У дисципліні «Технології проектування та адміністрування баз даних та сховищ» студенти можуть використовувати рекомендаційну систему для підбору оптимальної структури бази даних, враховуючи їх потреби та вимоги проекту. Це дозволить їм ефективно організувати та адмініструвати бази даних у майбутньому.
  • У дисципліні «Технології проектування комп’ютерних систем» студенти можуть використовувати рекомендаційну систему для вибору оптимальних компонентів та архітектури комп’ютерних систем. Це допоможе їм розробляти ефективні та надійні комп’ютерні системи з урахуванням сучасних вимог і технологій.
  • У дисципліні «Моделювання комп’ютерних систем» студенти можуть використовувати рекомендаційну систему для вибору оптимальних моделей та параметрів для моделювання комп’ютерних систем. Це сприятиме покращенню якості моделей та ефективності їх застосування у практиці.
  • У дисципліні «Інтелектуальна обробка даних» студенти можуть використовувати рекомендаційну систему для автоматичного аналізу та обробки великих обсягів даних. Це дозволить їм швидше та ефективніше знаходити корисну інформацію, робити прогнози та приймати обґрунтовані рішення на основі даних.

Загалом, впровадження результатів дисертаційної роботи у навчальний процес у вказаних дисциплінах дозволить студентам отримати практичні навички з використання рекомендаційних систем у сфері інформаційних технологій. Це сприятиме покращенню якості навчання, підготовці кваліфікованих фахівців та впровадженню інновацій у галузь освіти та ІТ-технологій.

Ще одним важливим критерієм актуальності роботи є впровадження рекомендаційної системи в ДУІКТ для вирішення організаційних задач підтримки освітнього процесу, а саме:

1. При вирішенні задачі закріплення здобувачів за дисциплінами вільного вибору результати застосування методу формування рекомендацій на основі гібридного підходу, що використовує нечітку модель представлення даних та методи обробки природної мови, збігалися з вибором здобувачів освіти у 92% випадків.
  2. При вирішенні задачі підбору літературних джерел оцінка релевантності запропонованих рекомендаційною системою варіантів до реальних потреб користувачів склала в середньому 8,5 за 10-бальною шкалою.

Отримання наукових ступенів молодими викладачами демонструє актуальність знань науково-педагогічних працівників кафедри інженерії програмного забезпечення, якісну підготовку наукових кадрів на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти та розвиток науково-дослідної роботи, що є досягненням Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій!