ДУІКТ впроваджує сучасні технології кібербезпеки: захист web-ресурсів

10:59, 03-05-2024

Безпека Web-ресурсів – не лише актуальна, а й невід’ємна складова сучасного цифрового середовища. На кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки студенти опановують цей курс під керівництвом фахівця-практика Ореста Дорохіна, який є й аспірантом кафедри.

Безпека Web-ресурсів полягає в захисті від різноманітних кіберзагроз, включаючи атаки, вразливості та несанкціонований доступ до інформації. Це важливо для збереження конфіденційності, цілісності та доступності користувачів.

Один із ключових аспектів успішного засвоєння матеріалу безпеки Web-ресурсів - базове розуміння роботи WEB. Під майстерним керівництвом Ореста Олександровича студенти кафедри ІКБ вивчають різні моделі OSI, зокрема рівні Application.

В ході навчання приходить розуміння, як працюють HTTP запити. Крім того, студенти навчаються різноманітним алгоритмам шифрування, криптографії та роботі мереж. Орест Дорохін розкриває бакалаврам всі секрети життєвого циклу додатків і вчить їх різним середовищам, де вони розгортаються.

Студенти навчаються комплексному захисту додатків на всіх рівнях, починаючи з розробки і закінчуючи PENETRATION TESTING. Під час курсу з безпеки Web-ресурсів майбутні захисники інформації використовують різні інструменти, такі як сканери Burp Suite, Snyk, щоб виявити вразливості та провести аналіз безпеки, і працюють із сучасними підходами  управління сканерами.

Після завершення курсу студенти отримують навички роботи з різними видами інструментів. Такий всебічний підхід гарантує можливість професійно забезпечувати захист Web-ресурсів у сучасному цифровому середовищі й бути затребуваним фахівцем у сфері КБ.